පෙරටුගාමී සමාජවාදී පක්ෂයට අනුරගෙන් අභියෝගයක්

ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ යුරෝපයේ දූපතක ආයෝජනය කර ඇති බවට පෙරටුගාමී සමාජවාදී පක්ෂය (පෙසප) එල්ල කරන චෝදනාවට පිළිතුරු දෙමින් එම චෝදනාව ඔප්පු කරන ලෙස ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ නායක අනුර කුමාර දිසානායක මහතා පෙරටුගාමී සමාජවාදී පක්ෂයට අභියෝග කරනු ලැබුවා.

තත්ත්වය බරපතළ වන්නේ එම චෝදනාව හුදෙක් සරල චෝදනාවක් නොව පුළුල් ඇඟවුම් සහිත සංකීර්ණ දේශපාලන ප්‍රහාරයක් නිසා බවයි ජවිපෙ නායකයා පවසන්නේ.

ජවිපෙ කීර්තිනාමයට හානි කිරීමේ උත්සාහයක් ලෙස අනෙකුත් ප්‍රධාන දේශපාලන පක්ෂ මෙන් ජවිපෙ දූෂිත ක්‍රියාවන් සමඟ සම්බන්ධ කිරීමේ අවශ්‍යතාවයකින් මෙම චෝදනා මෙහෙයවනු ලබන බවක් පෙනෙන්නට ඇති බව දිසානායක අවධාරණය කරනවා.

“ඔවුන්ට (පෙසප) අපට එරෙහිව නීතිමය ක්‍රියාමාර්ග ගන්න පුළුවන්, නැත්නම් ඔවුන්ගේ චෝදනාව සනාථ කිරීමට යම් සාක්ෂි තිබේ නම් ඔවුන්ට අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට යන්න පුළුවන්. ඒ දෙකම බැරි නම්, ඔවුන් ගාව ඇති සියලුම තොරතුරු මහජනතාවට හෙළි කරන්න පුළුවන්. මේ කිසිවක් කරන්න බැරි නම්, ඒකෙන් අදහස් වන්නේ ඔවුන් කිව්වෙ අමූලික බොරුවක් කියලා. එහෙම නම් ඔවුන් සමාව ගත යුතු යි. තමන්ගේ වරද පිළිගෙන එම චෝදනාව ඉල්ලා අස්කර ගත යුතුයි” යනුවෙන් ජවිපෙ නායකයා පවසා සිටියා.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest

More articles